odeon.hu    odeonlloyd.com    puskinteka.blogspot.com
FŐOLDALHÍREKMEGJELENÉSKATALÓGUSBOLTFÓRUM
Eseménynapló Megkérdeztük TV ajánló Trailer MOZITUDOR Lapozó Box-office Link Képregény
UNDERG 14h-


Untitled Document
TOVÁBBI HÍREK
Bogdán Árpád filmjének világpremierje a Berlinálén
2018-1-25 13:27 | Esemény/Filmfesztiválok
Bogdán Árpád Genezis címmel készült második mozifilmjét meghívta a Berlinale, a világpremier február közepén lesz a nagy presztízsű 68. Berlini...
Berlinale - Öt újabb filmet hívtak meg a versenyprogramba a szervezők
2018-1-23 19:06 | Esemény/Filmfesztiválok
Öt újabb filmet hívtak meg a versenyprogramba a 68. Berlini Nemzetközi Filmfesztivál szervezői, így a programban szereplő 24-ből már 23 film ismert....
Két magyar filmet is bemutatnak a Berlini Filmfesztiválon a Kritikusok Hetén
2018-1-23 19:03 | Esemény/Filmbemutató
Az idei Berlini Filmfesztivál párhuzamos programjában, a Kritikusok Hetén lesz Lichter Péter és Máté Bori két filmjének, a játékfilm hosszúságú The...
Rekordszámú filmet vetítenek a 4. Magyar Filmhéten
2018-1-23 18:55 | Esemény/Filmbemutató
Február 7-én Szabó István 1979-ben készült Bizalom című filmjének digitalizált és felújított változatának vetítésével veszi kezdetét a 4. Magyar...
A KATEGÓRIA HÍREI
Kihirdették az Oscar-jelölteket - A legjobb öt idegennyelvű film között a Testről és lélekről is!
Átadták az Arany Glóbuszokat - Négy díjat kapott a Három óriásplakát Ebbing határában
Oscar-díj - Közzétették a legjobb idegen nyelvű filmek szűkített listáját, bekerült a Testről és lélekről
Európai Filmdíjak - Borbély Alexandra a legjobb női főszereplő, A négyzet a legjobb európai film 2017-ben
Oscar-díj - Agnes Varda és Donald Sutherland is életműdíjat kapott
Rekordszámú ország nevezett a legjobb idegen nyelvű film kategóriában
Kihirdették az Oscar-jelölteket - A legjobb öt idegennyelvű film között a Testről és lélekről is!
2018-01-23 17:37 | TomTom | Esemény/Díj

Magyar idő szerint kedd délután 14 óra után jelentették be az idei Oscar-díjak jelöltjeit. Számunkra a legfontosabb, hogy megtörtént, amiben reménykedtünk: Enyedi Ildikó rendezése, a Testről és lélekről is ott szerepel a legjobb idegennyelvű filmek ötös listáján, vagyis a Saul fia és a Mindenki után zsinórban harmadszor nyerhet magyar alkotás. Érdekesség, hogy a kategória Golden Globe-nyertese, a német Sötétben nem került az öt jelölt közé
A legtöbb jelölést Guillermo del Toro filmje, A víz érintése kapta, mely összesen 13 kategóriában szerepel. A Dunkirk 8 szobrot nyerhet (Christopher Nolan neve most szerepel először a rendezők között), a nálunk a héten a mozikba kerülő Három óriásplakát Ebbing határában pedig 6-szoros jelölt. A rendezők között ott szerepel Greta Gerwig is, ezzel ő az Oscar történetében a kategória ötödik női jelöltje, és szintén itt van az eddig elsősorban komikusként ismert Jordan Peele is, akinek egyébként ez az első rendezése. Gerwiget és Peele-t egyaránt jelölték forgatókönyvíróként is, ahogy Guillermo del Toro-t is, sőt, Peele és del Toro háromszoros jelölt, hiszen ők producerként is jegyzik a legjobb film díjára is esélyes munkájukat - a Tűnj el! direktora pedig ezzel történelmet írt, ő az Akadémia történetében mindössze a harmadik személy, aki rendezői bemutatkozása kapcsán jelölést kapott ebben a három kategóriában.
Az Akadémia szemlátomást el akarta kerülni a két évvel ezelőtti felháborodási hullámot, és kifejezetten ügyeltek a színesbőrű jelöltekre: Daniel Kaluuya, Denzel Washington, Mary J. Blige és a már tavaly is jelölt Octavia Spencer neve is szerepel a legjobb színészek között. Először jelöltek nőt az operatőrök között, Rachel Morrison a Mudbound fényképezéséért kaphatja meg a díjat.
Nagy  és kellemes meglepetés a Tűnj el! négy jelölése, köztük a legjobb film kategóriájában, a Szárnyas fejvadász 2049 5 nominációja (Roger Deakins 14. jelölését válthatja végre Oscarra), a Logan- Farkas szerepeltetése a legjobb adaptált forgatókönyvek között, és a Rögtönzött szerelem említése a legjobb eredeti forgatókönyvek mezőnyében. Meglepő, hogy a pár hete a legjobb vígjtáki főszereplő Golden Globe-jával jutalmazott James Franco innen most kimaradt (talán némi összefüggésben nemrég kipattant állítólagos zaklatási botrányával), hogy Martin McDonagh neve nem szerepel a rendezők között, és hogy Spielberg díjesélyes produkciója, A Pentagon titkai mindössze két jelölést kapott, a legjobb film és Meryl Streep révén a legjobb női főszereplő kategóriájában.
Íme a jelöltek teljes listája, a díjakat március 4-én adják át.

Legjobb film:
Szólíts a neveden (Call Me by Your Name) - hazai bemutató: február 8.
A legsötétebb óra - már a mozikban!
Dunkirk - már kölcsönözhető!
Tűnj el! - már kölcsönözhető!
Lady Bird - hazai bemutató: március 1.
Fantomszál (Phantom Thread) - hazai bemutató: február 1.
A Pentagon titkai (The Post) - hazai bemutató: február 22.
A víz érintése (The Shape of Water) - hazai bemutató: február 22.
Három óriásplakát Ebbing határában  - hazai bemutató: január 25.

Legjobb rendező:
Paul Thomas Anderson, Fantomszál (Phantom Thread)
Guillermo del Toro, A víz érintése (The Shape of Water)
Greta Gerwig, Lady Bird
Christopher Nolan, Dunkirk
Jordan Peele, Tűnj el!

Legjobb férfi főszereplő:
Timothée Chalamet, Szólíts a neveden (Call Me by Your Name)
Daniel Day-Lewis, Fantomszál (Phantom Thread)
Daniel Kaluuya, Tűnj el!
Gary Oldman, A legsötétebb óra
Denzel Washington, Roman J. Israel, Esq.

Legjobb női főszereplő:
Sally Hawkins, A víz érintése (The Shape of Water)
Frances McDormand, Három óriásplakát Ebbing határában
Margot Robbie, Én, Tonya (I, Tonya) - hazai bemutató: február 1.
Saoirse Ronan, Lady Bird
Meryl Streep, A Pentagon titkai (The Post)

Legjobb férfi mellékszereplő:
Willem Dafoe, Floridai álom - már a mozikban!
Woody Harrelson, Három óriásplakát Ebbing határában
Richard Jenkins, A víz érintése (The Shape of Water)
Christopher Plummer, A világ összes pénze - hazai bemutató: január 25.
Sam Rockwell, Három óriásplakát Ebbing határában

Legjobb női mellékszereplő:
Mary J. Blige, Mudbound
Allison Janney, Én, Tonya (I, Tonya)
Lesley Manville, Fantomszál (Phantom Thread)
Laurie Metcalf, Lady Bird
Octavia Spencer, A víz érintése (The Shape of Water)

Legjobb eredeti forgatókönyv:
Emily V. Gordon & Kumail Nanjiani, Rögtönzött szerelem
Jordan Peele, Tűnj el!
Greta Gerwig, Lady Bird
Guillermo Del Toro és Vanessa Taylor, A víz érintése (The Shape of Water)
Martin McDonagh, Három óriásplakát Ebbing határában

Legjobb adaptált forgatókönyv:
James Ivory, Szólíts a neveden (Call Me by Your Name)
Scott Neustadter & Michael H. Weber, A katasztrófaművész (The Disaster Artist)
Scott Frank & James Mangold és Michael Green, Logan - Farkas - már kölcsönözhető!
Aaron Sorkin, Elit játszma - már a mozikban!
Virgil Williams és Dee Rees, Mudbound

Legjobb animációs film:
Bébi úr - már kölcsönözhető!
The Breadwinner
Coco - már a mozikban
Ferdinánd - már a mozikban
Loving Vincent - már a mozikban

Legjobb idegennyelvű film:
A Fantastic Woman (Chile)
The Insult (Libanon)
Szeretet nélkül (Nyeljubov) (Oroszország) - hazai bemutató: február 1.
Testről és lélekről (Magyarország) - már kölcsönözhető!
A négyzet (Svédország) - már a mozikban

Legjobb operatőr:
Roger Deakins, Szárnyas fejvadász 2049
Bruno Delbonnel, A legsötétebb óra
Hoyte van Hoytema, Dunkirk
Rachel Morrison, Mudbound
Dan Laustsen, A víz érintése (The Shape of Water)

Legjobb vágás:
Paul Machliss és Jonathan Amos, Nyomd, bébi, nyomd - már kölcsönözhető!
Lee Smith, Dunkirk
Tatiana S. Riegel, Én, Tonya (I, Tonya)
Sidney Wolinsky, A víz érintése (The Shape of Water)
Jon Gregory, Három óriásplakát Ebbing határában

Legjobb látvány és díszlet:
Sarah Greenwood, Katie Spencer, A szépség és a szörnyeteg - már kölcsönözhető!
Dennis Gassner, Alessandra Querzola, Szárnyas fejvadász 2049
Sarah Greenwood, Katie Spencer, A legsötétebb óra
Nathan CrowleyGary Fettis, Dunkirk
Paul Denham Austerberry,  Shane Vieau és Jeff Melvin, A víz érintése (The Shape of Water)

Legjobb jelmez:
Jacqueline Durran, A szépség és a szörnyeteg
Jacqueline Durran, A legsötétebb óra
Mark Bridges, Fantomszál (Phantom Thread)
Luis Sequeria, A víz érintése (The Shape of Water)
Consolata Boyle, Viktória királynő és Abdul - még a mozikban, kölcsönözhető február 8-tól

Legjobb smink és haj:
Kazuhiro Tsuji, David Malinowski és Lucy Sibbick, A legsötétebb óra
Daniel Phillips és Lou Sheppard, Viktória királynő és Abdul
Arjen Tuiten, Az igazi csoda - már a mozikban!

Legjobb filmzene:
Carter Burwell, Három óriásplakát Ebbing határában
Alexandre Desplat, A víz érintése (The Shape of Water)
Jonny Greenwood, Fantomszál (Phantom Thread)
John Williams, Star Wars: Az utolsó Jedik - még a mozikban!
Hans Zimmer, Dunkirk

Legjobb betétdal:
Mary J. Blige, Raphael Saadiq és Taura Stinson: Mighty River, Mudbound
Sufjan Stevens
: Mystery of Love, Szólíts a neveden (Call Me by Your Name)
Kristen Anderson-Lopez és Robert Lopez: Remember Me, Coco
Lonnie R. Lynn és Diane Warren: Stand up for Something, Marshall
Benj Pasek és Justin Paul: This is Me, A legnagyobb showman - már a mozikban!

Legjobb hangkeverés:
Julian Slater, Tim Cavagin és Mary H. Ellis, Nyomd, bébi, nyomd
Ron Bartlett, Doug Hemphill és Mac Ruth, Szárnyas fejvadász 2049
Mark Weingarten, Gregg Landaker és Gary A. Rizzo, Dunkirk
Christian Cooke, Brad Zoern és Glen Gauthier, A víz érintése (The Shape of Water)
David Parker, Michael Semanick, Ren Klyce és Stuart Wilson, Star Wars: Az utolsó Jedik

Legjobb hangvágás:
Julian Slater,Nyomd, bébi, nyomd
Mark Mangini és Theo Green, Szárnyas fejvadász 2049
Richard King és Alex Gibson, Dunkirk
Nathan Robitaille és Nelson Ferreira, A víz érintése (The Shape of Water)
Matthew Wood és Ren Klyce, Star Wars: Az utolsó Jedik

Legjobb vizuális effektusok:
John Nelson, Gerd Nefzer, Paul Lambert és Richard R. Hoover, Szárnyas fejvadász 2049
Christopher Townsend, Guy Williams, Jonathan Fawkner és Dan Sudick, A Galaxis őrzői vol. 2 - már kölcsönözhető!
Stephen Rosenbaum, Jeff White, Scott Benza és Mike Meinardus, Kong: Koponya-sziget - már kölcsönözhető!
Ben Morris, Mike Mulholland, Neal Scanlan és Chris Corbould, Star Wars: Az utolsó Jedik
Joe Letteri, Daniel Barrett, Dan Lemmon és Joel Whist, A majmok bolygója - Háború - már kölcsönözhető!

Legjobb dokumentumfilm:
Abacus: Small Enough to Jail
Faces Places
Icarus
Last Men in Aleppo
Strong Island

Legjobb rövid dokumentumfilm:
Edith + Eddie
Heaven is a Traffic Jam on the 405
Heroin(e)
Knife Skills
Traffic Stop

Legjobb animációs rövidfilm:
Dear Basketball
Garden Party
Lou
Negative Space
Revolting Rhymes

Legjobb rövidfilm:
Dekalb Elementary
The Eleven O'Clock
My Nephew Emmett
The Silent Child
Watu Wote / All of Us

(forrás: IMDb)
A titokzatos szerető


Pompeji


A plebejus herceg


Műkincsvadászok


Maisie tudja




SZAVAZÁS
A legjobb film Oscarjára jelölt, és a magyar mozikban bemutatott hét film közül melyiknek adtad volna a díjat?
Amerikai mesterlövész
4%
Birdman avagy (A mellőzés meglepő ereje)
27%
A Grand Budapest Hotel
14%
Kódjátszma
15%
A mindenség elmélete
5%
Sráckor
10%
Whiplash
26%
ARCHÍVUM


Kiemelt támogatónk a Nemzeti Kulturális Alapprogram

Partnereink